Home lv Maija beigās A. Čaka ielā sāksies siltumtrases nomaiņas darbi

Maija beigās A. Čaka ielā sāksies siltumtrases nomaiņas darbi

Šajā vasaras sezonā “Rīgas siltums” veic divus vērienīgus siltumtīklu rekonstrukcijas remontdarbus. Pirmie no tiem plānots Dzelzavas ielā, kur pirmo reizi Baltijas un Austrumeiropas valstu vēsturē ar bezkanālu metodi tiks ieklātas caurules ar 1,2 metru diametru. Otrie remontdarbi noritēs A. Čaka ielā piecu kvartālu garumā. Un šeit bez transporta ierobežojumiem neiztikt.

Siltumtrase Dzelzavas ielā

Foto: kartes

Siltumtrase Dzelzavas ielā izbūvēta vēl 1971. gadā un ir jau nolietojusies. Pateicoties ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumam, no maija līdz augustam ar bezkanālu metodi plānots nomainīt caurules Dzelzavas ielas posmā no Lielvārdes ielas līdz Ilūkstes ielai.

Šī projekta unikalitāte slēpjas tajā, ka pirmo reizi ne tikai Latvijas, bet gan visas Austrumeiropas vēsturē darbi ar bezkanālu metodi noritēs ar lielām caurulēm, kuru diametrs ir 1,2 metri, bet ar apvalku – 1,4 metri (skat. foto). Tā kā cauruļvads atrodas Dzelzavas ielas zaļajā zonā, transporta satiksmi remontdarbi neietekmēs.

Siltumtrases ieklāšanas bezkanālu metodi var salīdzināt ar mazinvazīvu operāciju. Faktiski tiek veikts tikai viens urbums, caur kuru zemē tiek ievietota jauna caurule.

Siltumtrase A. Čaka ielā

Otrā projekta īstenošana sāksies trešajā maija nedēļā – tiks rekonstruēts siltumtīkls A. Čaka ielas posmos no Alauksta ielas 4 līdz A. Čaka ielai un no Alauksta ielas līdz A. Čaka ielai 56. Kopumā remontdarbi skars piecus kvartālus.

Kā pastāstīja “Rīgas siltuma” valdes loceklis Uģis Osis, projekts tiek gatavots trīs gadus. 2017. gadā panākta vienošanās par to, lai 2019. gada vasarā tiktu rekonstruēts siltumtīkls, kas ieklāts vēl pagājušā gadsimta 60. gados. Siltumtrase ieklāta tieši ielas vidū, tāpēc nāksies rakt tranšeju, kas aizņems trešdaļu ielas.

Foto: karte

»Viņš paskaidroja, ka kopā ar Satiksmes departamentu ir sastādīts plāns, kā nodrošināt transporta satiksmi šajā posmā, neslēdzot ielu pilnībā.

«

Transporta kustībai tiks atstātas divas joslas – pa vienai joslai katrā malā. “Saglabājot satiksmes kustību, mēs vienlaicīgi ierobežojam piekļuvi smagajai remontdarbu tehnikai dienas laikā. Tāpēc jau iepriekš atvainojamies tuvāko māju iedzīvotājiem par to, ka noteiktus darbus nāksies veikt naktī, kad nebrauc sabiedriskais transports,” turpināja Osis. Remontdarbi noritēs no maija līdz septembrim.

Uzņēmuma pārstāvis īpaši uzsvēra, ka ir izstrādāts pagaidu siltumapgādes mehānisms, kas ļaus neatslēgt karsto ūdeni 200 ēkām un 3000 dzīvokļiem. Līdz 8.-9. maijam tiks veikti pagaidu siltumapgādes sistēmas sagatavošanas darbi.

“Projektu mēs izstrādājām samērā agri, kad nebija zināms par iespējamām problēmām ar A. Deglava ielas tiltu. Bet centīsimies nebremzēt satiksmi A. Čaka ielā. Pieredze mums ir: darbi tiks veikti tāpat, kā siltumtīklu rekonstrukcijas darbu laikā Brīvības ielā. Pēc darbu pabeigšanas ielā tiks ieklāts pagaidu asfalta segums, kuru, visticamāk, jau nākamajā sezonā nomainīs uz pastāvīgu,” atzīmēja RS valdes loceklis.

Jaunu katlu māju celtniecība

Šogad un nākamgad, laikā, kad gaidāms apkures sezonas pārtraukums, Daugavgrīvā un Imantā tiks izbūvētas jaunas siltumcentrāles. Daugavgrīvā tiks slēgta vecā siltumcentrāle, kas būvēta 1996. gadā un tiks uzstādītas divas automatizētas katlu mājas, kas darbosies ar biodegvielas palīdzību. Gāzes vietā plānots izmantot šķeldu.

Savukārt Imantā tiks veikta modernizācija un izbūvēta katlu māja ar 40 megavatu jaudu. Katlu māju varēs apsildīt ar biodegvielu.

Понравилась новость ,поделись в соц.сетях :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.