Home lv Rīgas Domā būs koncertcikls ‘Latvijas rudens’ ar izcilu mūziķu piedalīšanos

Rīgas Domā būs koncertcikls ‘Latvijas rudens’ ar izcilu mūziķu piedalīšanos

Rīgas Domā būs koncertcikls ‘Latvijas rudens’ ar izcilu mūziķu piedalīšanos
Piecos koncertos no 16. līdz 29.oktobrim Rīgas Domā izskanēs latviešu mūzikas koncertcikls “Latvijas rudens”

Tajā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un Māris Sirmais, vokālā grupa “Ars Antiqua Riga” un Uģis Prauliņš, mecosoprāni Ieva Parša un Laura Grecka, saksofonists Artis Sīmanis, kā arī ērģelnieki Kristīne Adamaite, Ligita Sneibe, Aigars Reinis, Jānis Pelše.

Kā sola rīkotāji, koncertu ciklā sagaidāmi īpaši pārsteigumi – Jēkaba Nīmaņa, Uģa Prauliņa un Paula Dambja skaņdarbu pirmatskaņojumi, kā arī vairāki Latvijas pirmatskaņojumi – Ērika Ešenvalda, Ligitas Sneibes, Indras Rišes un Dzintras Kurmes-Gedroicas skaņdarbi.
Kā uzsver koncertu cikla rīkotāji, Rīgas Doms ir īpaša vieta Vecrīgas sirdī, kurā kristīgā vēsts laiku laikos cieši savijusies ar mūziku – dievnama velves glabā Rīgas seno dziedājumu atbalsis, mūsu acis priecē krāšņais ērģeļu prospekts, kuru pirms 400 gadiem darinājis meistars Jakobs Rābs, te kopš 1884. gada skan “Walcker” firmas ērģeles, kuras tobrīd bija lielākās pasaulē. Bet Doms ir kas vairāk par vēsturi – tas ir iedvesmas avots latviešu komponistiem, latviešu ērģeļmūzikas centrs un šūpulis. Šeit ir pirmatskaņota lielākā daļa latviešu komponistu ērģeļmūzikas, šeit atklātas visdaudzveidīgākās variācijas kamermuzicēšanai.

Понравилась новость ,поделись в соц.сетях :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.