Home lv Izrāde ‘#mīluienīstu’

Izrāde ‘#mīluienīstu’

Izrāde ‘#mīluienīstu’
Pk 18.10.2019 18:00
Maskavas nams
5.00 – 12.00

Izrādes pamatā ir K. Kļimovska, Y. Tupikina, N. Bloka, I. Vijpajevas un citu teksti. “#mīluienīstu”, teātra Art-Master jauniešu grupa, iestudējuma autore un rež. K.Mirutenko, Jivskylä, Somija (12+)

Par lugu: #mīluienīstu – šī ir luga par pusaudžiem.

Jaunas sarunas par jaunajiem.

Tas ir mēģinājums izprast un “izrunāt” galvenos pusaudžu sāpju punktus, izmantojot teātra rīkus, lai atrastu atbildes uz sarežģītiem jautājumiem.

Izrāde ir dzimusi no atklātām sarunām mūsu apmācībās, redzēta sociālo tīklu ziņās, lasītās grāmatas, iegrimusi filmu dvēselē.

Par teātri:
“Art Master” ir kultūras centrs un teātris Jyväskylä (Somijas centrālā daļa)
Tie ir teātra un dzejas svētki, izrādes, koncerti, ekskursijas, brīvdienas, klubi un studijas, nometnes un pārgājieni, meistarklases un treniņi. Pirmkārt, šī ir komanda. Tie ir gādīgi, domājoši, radoši cilvēki. Dažādu profesiju cilvēki, dažāda vecuma. Bet cilvēkus vieno kopēja mīlestība pret teātri, kopīga vēlme sarunāties ar skatītājiem par Galvenais: par mīlestību, par patiesību, par cilvēci, par dzīvi un nāvi, par draudzību, par atmiņu.

Kā tas viss sākās? Teātris radās kā turpinājums krievu kultūras vēstures kursam Jyvaskyla universitātē. Kurss ietvēra nelielu fragmentu no klasiskās drāmas iestudēšanu. Es pasniedzu kursu Kira Mirutenko, kas ilgu laiku ir profesionāli iesaistījusies teātrī, ir aktiermeistarības un teātra studijas, ir pieredze teātrī, pasniedzēja vienā no galvenajām teātra skolām pasaulē – Maskavas Mākslas teātra skolā Maskavā. Radošās tikšanās turpinājās pēc kursa beigām. Studentiem pievienojās visu vecumu un profesiju studenti, kas labprāt izrāda teātri, meklējot sevis apzināšanās iespēju. Kopā ar filmas “Kas mēs esam?” Pirmo pirmizrādi Vai sapņi par Iļju Iļjiču ”dzimis teātris. Trīs gadus “Art Master” pastāvēja krieviski runājošās biedrības “Fēnikss” pakļautībā, kas palīdzēja komandai augt un attīstīties, 2014. gadā dzima neatkarīga sabiedriska organizācija Art-Master ry, teātrim ir sava zāle, kas kļuvusi par vienu no labākajām kamerteātru vietām pilsētā. Šodien “Mākslas meistara” izrādes veido profesionāli aktieri, režisori, dizaineri, mūziķi, komponisti, viņi dalās profesionālos noslēpumos ar amatieriem, kuri apgūst aktiera prasmes apmācībās un meistarklasēs. “Art Masters” arsenālā drāmas izrādes pieaugušajiem un bērniem, leļļu izrādes, koncertprogrammas. K. Goldoni “Kyozhinsky skirmishes”, E. Isaeva “Par manu māti un par mani”, G. Gorina “Piemiņas lūgšana”, M. Lado “Ļoti vienkāršs stāsts”, E. Grishkovets “Siege”, “Cilvēki, jauki cilvēki, sveiks (balstoties uz V. Šukshina stāstiem), # Man patīk ienīst (par mūsdienu dramaturģiju), “Meitenes” L. Cunningham, “Brīvais pāris” ar D. Fo, “Don Nigro cirks: labākie stāsti”, D. Nigro, “Klasika, trokšņotāji un muļķības” (pēc mūsdienu bērnu dzejas), “Kā karavīrs Andrejs meklēja laimi” (pēc krievu tautas pasakām) utt. Teātris katru gadu rīko starptautiskos teātru festivālus “Art Masters” un “Sampo – Laimes dzirnavas”, dzejas starptautiskais multimediju festivāls notiek trīs reizes sezonā “Mans dzejnieks.” Apmēram 30 pasaules valstis jau ir piedalījušās “Art Masters” starptautiskos projektos. Pie “Art Master” ir jauniešu teātra studija, jauniešu klubs un bērnu studija “Balaganchik”. Teātris dodas turnejā pa dažādām Somijas pilsētām un piedalās starptautiskos teātra forumos. Kolektīvs ir veiksmīgi uzstājies festivālos Itālijā, Ungārijā, Latvijā, Igaunijā, Vācijā. 2020. gada 27. martā Starptautiskā mākslas meistara teātra diena svinēs 10 gadu jubileju!

Info :: https://www.facebook.com/AbaZur/
Biletes :: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/teatris/improvizacija/izrade-miluienistu-spektakl-ljubljunenavizhu-294720/?&design=bilesuserviss

Понравилась новость ,поделись в соц.сетях :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.