Home lv “Kino Kulta” klasikas seansos 2020. gadā — sešas filmas, no animācijas līdz...

“Kino Kulta” klasikas seansos 2020. gadā — sešas filmas, no animācijas līdz zinātniskajai fantastikai

Jau kopš 2015. gada kinoprojekts “Kino Kults” skatītājiem piedāvā uz lielā ekrāna regulāri baudīt izcilākās, interesantākās, leģendārākās un vienkārši iemīļotākās klasiskās filmas. Šī tradīcija tiks turpināta arī 2020. gadā ar plānotiem sešu filmu seansiem, kas sniegs unikālu iespēju vēlreiz (vai kādam — pirmoreiz) kinoteātrī noskatīties laika ritējuma pārbaudījumu nešaubīgi izturējušus kinodarbus.

Visi seansi notiks kinoteātra “Kino Citadele” ISENSE auditorijā, un filmas tiks demonstrētas oriģinālajā angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. “Kino Kulta” seansus atbalsta “Latvijas Mobilais Telefons” un “Cēsu alus”.

● 13.03. “Matrikss” (“The Matrix”, 1999, rež. Lana Vačovski, Lilija Vačovski)
2021. gadā skatītājus gaida vēl viena atgriešanās “Matriksa” pasaulē, iznākot šīs filmu franšīzes ceturtajai daļai. Tāpēc ir īstais brīdis atsaukt atmiņā, kas šo stāstu savulaik padarīja tik neaizmirstamu, vēlreiz noskatoties sāgas pirmo filmu “The Matrix”. Tā iznāca nu jau vairāk nekā 20 gadus attālajā 1999. gadā, ieviešot jaunas vēsmas gan zinātniskās fantastikas kino, gan arī citās jomās — vēl tagad redzam atsauces uz šo filmu jaunos kinodarbos, bet, ieraugot garus ādas metēļus kombinācijā ar melnām saulesbrillēm, mēs nekavējoties atceramies šo kino šedevru.

Biļetes: http://kinokults.lv/matrix

● 27.03. “Džekija Brauna” (“Jackie Brown”, 1997, rež. Kventins Tarantīno)
27. martā leģendārais režisors Kventins Tarantīno svin savu dzimšanas dienu, tāpēc visu martu “Kino Kults” svinēs kā Tarantīno mēnesi, svinībām kulmināciju sasniedzot īpašajā filmas “Jackie Brown” seansā tieši režisora dzimšanas dienā. Šis ir viens no nepelnīti piemirstākajiem darbiem Tarantīno filmogrāfijā, taču patiesībā “Džekija Brauna” ne tikai tur līdzi režisora slavenākajiem veikumiem, bet dažus no tiem pat pārspēj. Ar šo filmu turpināsies arī “Kino Kulta” Tarantīno kino seansi, kuros līdz šim jau ir izrādītas gandrīz visas režisora filmas, nākotnei atstājot vairs tikai “Reservoir Dogs” un “Death Proof”.

Biļetes: http://kinokults.lv/jackie-brown

● 15.05. “Karalis Lauva” (“The Lion King”, 1994, rež. Rodžers Alerss, Robs Minkofs)
Šogad “Kino Kulta” klasikas seansos pirmoreiz būs skatāma arī animācijas filma — izvēle ir kritusi par labu 1994. gadā iznākušajam “Disney” studijas meistardarbam “The Lion King”, kas atgādinās par ar roku zīmētās animācijas šarmu un burvību. Skatītājus priecēs labi zināmais, aizkustinošais stāsts, kolorītie tēli un Eltona Džona dziesmas stāstā, kas savulaik kinoteātra zālē lika gan slaucīt asaras, gan skaļi smieties līdzi kā bērniem, tā pieaugušajiem, — turklāt šī ir unikāla iespēja jaunāko paaudžu skatītājus iepazīstināt ar oriģinālo animāciju.

Biļetes: http://kinokults.lv/lion-king

● 11.09. “Labie puiši” (“Goodfellas”, 1990, rež. Mārtins Skorsēze)
2019. gadā Mārtins Skorsēze papildināja savu filmogrāfiju ar jaunu izcilu gangsterdrāmu “The Irishman”— šajā žanrā režisors savas karjeras laikā ir darbojies vairāk nekā pārliecinoši. To pierāda viņa 1990. gada šedevrs “Goodfellas”, kas pelnīti tiek uzskatīta arī par vienu no lieliskākajām filmām visā kino vēsturē.
“Goodfellas”, kas šogad svin 30 gadu jubileju, sagādāja spilgtāko karjeras lomu aktierim Rejam Liotam, turpināja Skorsēzes ciešo sadarbību ar Robertu De Niro, kā arī sagādāja “Oskara” balvu Džo Peši par labāko sniegumu otrā plāna lomā.

BIļetes: http://kinokults.lv/goodfellas

● 05.11. “V ir vendeta” (“V for Vendetta”, 2006, rež. Džeimss Maktīgs)
“Remember, remember the fifth of November.” Antiutopiskais politiskais trilleris “V for Vendetta”, kas stāsta par noslēpumainu anarhistu, kurš drūmā, totalitāra režīma pārņemtā Lielbritānijā cenšas aizsākt revolūciju cīņai pret pastāvošo kārtību, mūsdienās, “Brexit” un citu politisko problēmu laikmetā, šķiet vēl aktuālāka nekā savā oriģinālajā filmas iznākšanas laikā pirms 14 gadiem. Noskatoties filmu no šodienas perspektīvas, varēsim vilkt jaunas paralēles ar situāciju šobrīd, un filmu, protams, skatīsimies tai tik zīmīgajā datumā — 5. novembrī.

Biļetes: http://kinokults.lv/vendetta

● 22.12. “Cietais rieksts” (“Die Hard”, 1988, rež. Džons Maktīrnans)
“Kino Kults” jau tradicionāli Ziemassvētkus svin kino ar kādas klasiskas spriedzes filmas seansu, un šogad kārta būs pienākusi Brūsa Vilisa meistarības paraugstundai “Die Hard”. Viena no visslavenākajām un visbiežāk citētajām “action” filmām kino vēsturē (“Yippee-ki-yay, motherf…”) par īstu zvaigzni padarīja ne tikai Vilisu, bet arī viņa pretinieka Hansa Grūbera atveidotāju Alanu Rikmenu. Turklāt tās seanss tieši Ziemassvētku laikā ļaus arī reizi par visām reizēm pārliecināties, ka “Cieto riekstu” tik tiešām droši drīkstam pieskaitīt Ziemassvētku filmām.

Biļetes: http://kinokults.lv/die-hardLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.