Home lv Rīgā notiks FIBA 3×3 basketbola Eiropas kausa izcīnas kvalifikācijas turnīrs

Rīgā notiks FIBA 3×3 basketbola Eiropas kausa izcīnas kvalifikācijas turnīrs

“Ghetto Basket” 11. sezonas turpinājumā Rīgā, Grīziņkalna Kolizejā pirmo reizi tā vēsturē sacentīsies 3×3 basketbola valstsvienības. 29. un 30. jūnijā par ceļazīmēm uz Eiropas kausa izcīņas finālturnīru Debrecenā (Ungārija) sacentīsies 11 valstu vīriešu izlases un deviņas sieviešu komandas. Dalībnieku pulkā būs arī abas Latvijas valstsvienības, informē portāls balticevents.info.

Latvijas 3×3 basketbola līdzjutējiem šī būs lieliska iespēja klātienē Grīziņkalnā vērot 2017. gada Eiropas kausa uzvarētājus un 2018. gada Eiropas kausa vicečempionus – Nauri Miezi, Edgaru Krūmiņu, Kārli Paulu Lasmani un Agni Čavaru. Šis ir klasiskais kvartets, kurš Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3×3 basketbola Pasaules tūrē pārstāv “Ghetto Basket” izlases krāsas, divus gadus pēc kārtas cīnoties sezonas finālturnīros, kā arī 2019. gada abas pirmajos turnīros spēlējot finālā.

Latvijas sieviešu izlases 2019. gada modelī sastāvā iekļautas Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Pētermane un Liene Stalidzāne. Šis kvartets savas ugunskristības piedzīvoja Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā jūnija vidū Amsterdamā, četrās spēlēs gūstot vienu uzvaru.

Eiropas kausa medaļu komplekti no 30. augusta līdz 1. septembrim tiks dalīti Ungārijas 3×3 basketbola galvaspilsētā Debrecenā. Atbilstoši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) šo sacensību reglamentam puse no 12 finālturnīra dalībniekiem gan sievietēm, gan vīriešiem jau ir zināmi. Pa vienai ieņems sacensību saimniece Ungārija, kā arī 2018. gada čempionvienības – serbi un franzūcietes. Vēl pa četrām vietām atbilstoši FIBA 3×3 basketbola sacensību rangam saņems Ukraina, Krievija un Nīderlande (visas trīs abos dzimumos), kā arī Francijas vīriešu izlase un Latvijas sieviešu valstsvienība.

Rīgā vīriešu konkurencē 11 izlases sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām vai trijām komandām. Latvija šajā turnīrā izlikta ar pirmo numuru, nokļūstot A apakšgrupā ar kopumā trijām vienībām. “Ghetto Basket” kvartets sestdien, 29. jūnijā plkst. 19:20 sacentīsies ar Melnkalni, bet šajā pašā dienā plkst. 21:50 pretī stāsies Gruzija. Tikai apakšgrupas uzvarētāja iekļūs fināltrijniekā, lai turpinātu pretendēt uz vienu no divām ceļazīmēm uz Ungāriju.

Jau tagad skaidrs, ka Latvijas sieviešu izlase šajā turnīrā aizvadīs tikai divas spēles, sacensībām kļūstot par labu sagatavošanās posmu pirms brauciena uz finālturnīru Debrecenā. Sestdien, 29. jūnijā plkst. 18:50 Kolizejā latvietes sacentīsies ar Maltu, bet tās pašas dienas plkst. 21:00 mērosies spēkiem ar Poliju. Ja arī Latvija izcīnīs pirmo vietu apakšgrupā, komandai līdz ar to šis turnīrs būs beidzies, jo mūsu valsts izlase jau ir finālistu pulkā un nepretendēs uz vienu no divām ceļazīmēm.

Eiropas kausa kvalifikācijas grupas:

Vīrieši

Kijeva (Ukraina): Ukraina, Čehija, Igaunija, Baltkrievija, Lietuva, Zviedrija, Dānija, Horvātija, Austrija, Bosnija un Hercegovina, Kosova. Rīga (Latvija): Latvija, Itālija, Polija, Šveice, Slovākija, Izraēla, Grieķija, Ziemeļmaķedonija, Malta, Gruzija, Melnkalne. Konstanta (Rumānija): Rumānija, Andora, Spānija, Vācija, Beļģija, Turcija, Portugāle, Īrija, Slovēnija, Azerbaidžāna.

Sievietes

Kijeva: Ukraina, Čehija, Igaunija, Baltkrievija, Lietuva, Zviedrija, Dānija, Horvātija, Austrija. Rīga: Latvija, Itālija, Polija, Šveice, Slovākija, Izraēla, Grieķija, Ziemeļmaķedonija, Malta. Konstanta: Rumānija, Andora, Spānija, Vācija, Beļģija, Turcija, Portugāle, Īrija, Serbija.

Eiropas kausa finālisti:

Vīrieši: Ungārija (saimniece), Serbija (2018. gada čempione), Ukraina, Krievija, Nīderlande, Francija. Sievietes: Ungārija (saimniece), Francija (2018. gada čempione), Ukraina, Krievija, Nīderlande, Latvija.

Понравилась новость ,поделись в соц.сетях :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.