Home lv Rīgā tiek atvērta plaša interaktīva starptautiska jaunāko robotu un nākotnes tehnoloģiju izstāde

Rīgā tiek atvērta plaša interaktīva starptautiska jaunāko robotu un nākotnes tehnoloģiju izstāde

Unikālajā izstādē ”Robotu pilsēta” varēs apskatīt 74 jaunākos robotus, tie ir ieradušies pilsētā uzreiz pēc prezentācijām Lasvegasā, Berlīnē un Pekinā. Iespējams, ka tas ir pirmais projekts robotu būves sfērā Latvijā, tas domāts jebkura vecuma apmeklētājiem bez speciālām profesionālām zināšanām. Ar katru robotu var komunicēt, spēlēties, to vadīt un pat dejot.
Uzmanību! no 26. maija mēs spēlēsim mūsu lapā FB https://www.facebook.com/cityrigalv/ 10 biļetes uz izstādi !!!

”Robotu pilsēta” ir sekmīgi viesojusies vairāk nekā 30 Krievijas pilsētās un kļuvusi par plašāko robotu izstādi Austrumeiropā. Šis projekts ir privāta iniciatīva, neatkarīga no jebkuras valsts valdības. Projekts tiek realizēts kopā ar Krievijas inženieriem un organizatoriem.

Roboti “Robotu pilsētā” kopē cilvēka emocijas, žestikulē kā cilvēki un pat pļāpā ar humora izjūtu. Izstādē apmeklētāji iepazīsies ar kompānijas Toyota miniatūro robotu-sensāciju, reālistisko robotu-zirnekli no Ginesa rekordu grāmatas un robotu-dejotāju no pēdējās viedo robotu paaudzes.

Daudzi eksponāti tika speciāli pārtulkoti latviešu valodā, lai saskarsme ar apmeklētājiem būtu labāk saprotama.

Izstādē ”Robotu pilsēta” Rīgas iedzīvotājus noteikti pārsteigs pasaulē pirmais robots-zivs no Korejas un robots no Francijas Riti. Starp citu, tie Latvijā būs pārstāvēti pirmo reizi.

Apmeklētāji pagaršos robota-barista Monti pasniegto kafiju, sadraudzēsies ar veselu armiju robotu-humanoīdu, bet multfilmas varonis Zibens Makvīns atdzīvosies – tikai jāpieskaras tam! Robotus var komadēt ar rokas pacelšanu, galvas pagriešanu un pat ar smaidu.

Ar speciālas tehnoloģijas palīdzību apmeklētājus nofotografēs 3-D formātā un apturēs laiku lēcienā — fotogrāfijā viesi sanāk gluži kā filmas ”Matrikss” varoņi. Blakus esošajā spēļu zonā var uzlaikot Tonija Stārka — Dzelzs vīra kostīmu.

Bez visa minētā redzēsiet arī robotus, kuri cilvēka vietā spēj paveikt mājas darbus: mazgāt logus, pieskatīt bērnus un mājdzīvniekus.

Turklāt ”Robotu pilsētas” apmeklētāji varēs novērtēt robotu teātra izrādi un dejojošo zibeņu šovu.

Izstādē ”Robotu pilsēta” izgaist robežas starp realitāti un virtuālo pasauli. Hologrammas virmo tieši gaisā! Lai tās redzētu, nav jāuzvelk speciālas brilles. Hologrammas ap sevi var vadīt un iekļūt priekšmetu iekšienē, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kuras radījušas gan pazīstamas starptautiskas kompānijas, gan mazi augoši uzņēmumi no dažādām valstīm.

Ekspozīciju papildina atsevišķa telpa, kur var uz savas ādas izmēģināt kosmiskās tehnoloģijas. Ar visprecīzāko sensoru palīdzību var pārvērsties īstā zvaigznē un izdzīvot tās dzīvi. Ar liftu var pacelties kosmosā un lidojuma laikā apskatīt visus atmosfēras slāņus. Var raidīt savu balsi gaismas caurulē, un speciāla programmatūra to apstrādās tā, it kā tā skanētu citu planētu atmosfēras iedarbībā.

Мēs pastāstīsim bērniem, vecākiem, vecmāmiņām un vectēviem par tehnoloģijām, kuras rīt izmainīs mūsu dzīvi, – stāsta projekta vadītājs Ivans Matjuhins. – Līdzās katram eskponātam darbojas gids — viņš pastāstīs, kā darbojas tā vai cita tehnoloģija, un, protams, ļaus visu izmēģināt. Stendos mēs vienmēr publicējam robotu radītāju fotogrāfijas, parādot bērniem – tas ir tāds pats cilvēks kā mēs ar jums. Ikvienam ir iespēja mainīt mūsu pasauli.

Izstādi jau ir apmeklējuši vairāk nekā 3 miljoni cilvēku Austrumeiropā. Tagad arī Rīgas iedzīvotājiem ir radusies iespēja nonākt nākotnes pasaulē.

Uzmanību! Sargieties no viltojumiem! Divu gadu laikā pēc izstādes ”Robotu pilsēta” izveidošanas ir parādījušies vēl 16 projekta kloni. Diemžēl, “sekotāji” apmeklētājus maldina, izmantojot ”Robotu pilsētas” vārdu, fotogrāfijas, reputāciju, lozungus – turklāt šie kloni neatbilst pieteiktajai kvalitātei. Aicinām apmeklēt tikai oriģinālo prrojektu!

Pievērsiet uzmanību: izstāde ”Robotu pilsēta” darbojas Rīgā tikai 32 dienas: tikai no 2019.gada 23.maija līdz 23.jūnijam, pēc tam tā dosies uz citām Eiropas pilsētām.

https://www.facebook.com/Robotupilseta/

Ieejas biļetes
13,5 EUR
Bērnu biļete
(līdz 13 gadiem)
19,5 EUR
Pieaugušo biļete
(no 14 gadu vecuma)
13,5 EUR
Otrdienās studenti
*nedarbojas brīvdienās un svētku dienās
13,5 EUR
Invalīdi un pensionāri trešdienās
*nedarbojas brīvdienās un svētku dienās3 COMMENTS

  1. Интересное предложение, но дороговато!
    Но все равно пойдем, думаю сыну понравится

  2. Бесплатные билеты в Максиме давали. Остались довольны!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.