Home lv Sāk darboties Rīgas strūklakas

Sāk darboties Rīgas strūklakas

Sāk darboties Rīgas strūklakas„Nimfa” pie Operas, „Gadalaiki” Vērmanes dārzā un divi bradājamie baseini Esplanādē. Šobrīd turpinās pārējo strūklaku tehniskā aprīkojuma pārbaude un baseinu uzpilde.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko stāsta: „Jau ierasts, ka katru gadu pavasara siltākajā mēnesī – maijā tiek atjaunota strūklaku darbība. Šogad pavasaris jau iepriecināja vasaras cienīgiem laika apstākļiem, tādēļ arī strūklakas savu darbību uzsāks agrāk. Šīs nedēļas laikā plānots iedarbināt visas centrā esošās strūklakas, tām sekos arī pārējās.”

Šajā sezonā  rīdziniekiem par prieku darbību turpinās arī strūklaka Viesturdārzā. Aizvadītajā gadā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments veica apjomīgus darbus, lai sakoptu ūdens baseinu un atjaunotu strūklaku sprauslu darbību pēc vairāk nekā 10 gadu dīkstāves.

Foto: Riga.lv

Šobrīd uzsākti Kronvalda parka strūklakas remontdarbi – hidroizolācijas izveide, flīžu maiņa un šuvju atjaunošana, lai vasaras tveicē varētu atjaunot tās darbību. Strūklaka pie Kongresu nama ir vērienīgākā Rīgā un īpaši karstās vasaras dienās to iecienījuši valgmes meklētāji. Baseinu piepildīšanai nepieciešami apmēram 70 m3 ūdens, ko strūklu veidā virs sakarsušās pilsētas debesīs paceļ pieci sūkņi. Strūklaka ir īpaša ar savu interaktīvo risinājumu, kas ar speciālas aplikācijas palīdzību ļauj ikvienam kļūt par strūklakas „diriģentu”, ar roku kustībām, liekot ūdenim celties un krist, tam nepieskaroties.

Foto: Riga.lv

Kopš 2011. gada Rīgas strūklakas ir Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārziņā – kopskaitā tās ir 13. Strūklakas katru gadu Rīgā tiek iedarbinātas pakāpeniski, jo pirms sezonas uzsākšanas tiek veikti to remontdarbi un tehniskā apkope.

Foto: Riga.lv
Понравилась новость ,поделись в соц.сетях :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.