Home lv Teātra izrāde – Pīķa Dāma – Mistiskā anegdote.

Teātra izrāde – Pīķa Dāma – Mistiskā anegdote.

Internacionālā komanda TEATRO FABRICA piedāvā noskatīties izrādi pēc Aleksandra Puškina stāsta motīviem “Pīķa dāma”. Izrādes notiks 29.07, 30.07, 31.07, 01.08, 02.08 Jūrmalā, Dubultos privātā teātra telpās. Sākums plkst. 20.00, bez pārtraukuma.
Piedāvājam ikvienam apmeklēt vasaras teātri FABRICA. Pēc gandrīz pusgadsimta pārtraukuma ideja par vasaras teātra sezonas atdzimšanu tiks iemiesota tieši Jūrmalā.
Pagājušā gadsimta sākumā Pēterburgā, tāpat kā Maskavā, šāda iecere bija nozīmīgs notikums galvaspilsētas kultūras dzīvē. Nelielos paviljonos spēlēja slavenie aktieri, dziedātāji, mūziķi. Teātra mākslas cienītājiem bija liela izvēle – netālu no Pēterburgas tika izmētāti aptuveni divi desmiti teātru. Cenzūra nebija tik nikna, tāpēc varēja izrādīt tādas izrādes, kuras ne ar kādu ieganstu nevarēja pārstāvēt uz galvaspilsētas skatuves. Tāpat tas notika arī Rīgā, kas tobrīd bija Krievijas impērijas sastāvā.
Šeit uzstājās M. Gorkijs, A. Bloks, V.Meierholds, V.Majakovskis, F.Šaļapins …
Pirmā eksperimenta iniciators bija Lubova Bloka, dzejnieka sieva. Viņai bija ideja organizēt vasaras teātri, kas nav apgrūtināts ar finansiālām saistībām un kur varētu brīvi strādāt. Atraduši lielu pamestu vasarnīcu Somu līča krastā un iemitinājušas tajā biedrības dalībniekus – māksliniekus, aktierus, mūziķus. Meijerholds, kurš vadīja mēģinājumus, īstenoja sapņus par brīvo teātri, kas nenāktu pie skatītāja, “bet paceltu viņa entuziasma un meistarības spēku”.
Jūrmala, pilsēta, kas sākotnēji būvēta kā “vasarnīca”, ideāli piemērota spilgtu moderna ideju atgriešanai pat pēc simts gadiem.
Šajā sezonā, uz vasarnīcu, piecdesmit metrus no jūras, publikai tiks prezentēts A. Puškina “Pīķa dāma”. Dramatiska izrāde kā sintētiskais teātris ar operas un mūsdienu horeogrāfijas elementiem. Maskavas radošā grupa – režisore Marija de Valukofa, scenogrāfe Jevgeņijs Ricess, komponists Vladimirs Beļuncovs un dizainers Igors Guruvičs, pārstāv savu versiju ar latviešu māksliniekiem, Rihardu Lepersu, Maratu Efendijevu un Janu Lutu, “mistiskās anekdotes” žanrā.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.