Home Blog Aplūko kamieļmātes Leilas pirmo mazuli! ( Video )

Aplūko kamieļmātes Leilas pirmo mazuli! ( Video )

268

6. jūnijā apmeklētāju acu priekšā dzimis 30 kilogramus smags kamielēns – Leilas un Nisilinska mazulis. Labos jaunumus drīz uzzināja teju visi zoodārza viesi – to nodrošināja mātes saucieni. Zoodārza apmeklētāji mammas rūpes varēja novērot klātienē – mazulis jau pāris minūtes pēc dzimšanas izrādīja centienus celties, bet līdz pilnvērtīgai balansēšanai uz visām četrām kājām pagāja vien pāris stundas.
Lai gan Leilai šis ir pirmais pēcnācējs, barošanas process un aprūpe rit veiksmīgi. Pirmajā nedēļā mātīte ar mazuli tika atdalīta no pārējiem kamieļu mājas iemītniekiem un apmeklētājiem nebija redzama, ļaujot abiem mierīgi atgūt spēkus. Taču nu gan Leila, gan kamielēns izbauda pusdienlaika sauli, mazulim pētot apkārtni un izkustinot kājas lēciena solī.
Kamieļu grūsnība ilgst 13 mēnešus, mazuļiem dzimstot ik pēc diviem līdz trim gadiem. Aptuveni pusotru gadu kamielēns barosies ar mātes pienu, turpinot ik dienu pieņemties svarā. Šie dzīvnieki dzimumgatavību sasniedz trīs līdz piecu gadu vecumā, un tad arī pamet gādīgās mammas sānu. Pagājušā gada 30. martā kamieļu dāmai Vasarai dzimusī Mrija ir teju sasniegusi pieauguša kamieļa izmērus, taču ieskatoties vērīgāk, redzams, ka tā ir mazākā starp lielajiem.