Home Afiša Gadalaiki. Daniils Bulajevs – Davinspiro camerata

Gadalaiki. Daniils Bulajevs – Davinspiro camerata

184

Gadalaiki. Daniils Bulajevs – Davinspiro camerata
Tr 28.06.2023 19:30
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
10.00 – 50.00

GADALAIKI
Daniils Bulajevs – vijole, atskaņojuma vadītājs
Kamerorķestris Davinspiro camerata
Īpašais viesis – izcilais kontrabasists Grigorijs Kovaļevskis

Programmā:
Pēteris Čaikovskis Fragmenti no cikla “Gadalaiki”
Astors Pjacolla “Četri Buenosairesas gadalaiki”
Antonio Vivaldi “Gadalaiki”

Daniils Bulajevs kopā ar paša izveidoto kamerorķestri Davinspiro camerata kāps uz skatuves, lai atskaņotu krāšņu, emocijām piesātinātu un nedaudz smeldzīgu programmu. Kopā ar jaunajiem mūziķiem uzstāsies pieredzes bagātais izcilais kontrabasists Grigorijs Kovaļevskis. Dzirdēsim dzīvespriecīgos Vivaldi “Gadalaikus”, kas, izrādās, balstīti itāļu sonetu tekstā, un šo rindu autors, iespējams, bijis pats komponists. Putnu dziesmas, līksmi zemnieki, nimfas un gadalaiku nomaiņa – to visu var saklausīt šajā mūzikā. Līdzās Vivaldi skanēs arī Čaikovska “Gadalaiki”. Komponists ciklā ietvēris visus gada mēnešus, raksturodams tos vai nu noskaņas veidā vai ar kādu īpašu notikumu. Ciklu viņam savulaik pasūtīja Pēterburgas mūzikas izdevums Nouvellist, kura lappusēs ik mēnesi parādījās atbilstošais “Gadalaiku” skaņdarbs. Visbeidzot koncerta noslēgumā skanēs Argentīnas tango meistara Astora Pjacollas “Četri Buenosairesas gadalaiki”. Šī melanholiskā kaisles caurstrāvotā mūzika ievibrēs ikviena klausītāja dvēseles stīgas.

18 gadus vecais Daniils Bulajevs piedalījies daudzos konkursos, plūcis laurus konkursos Latvijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Ķīnā, Itālijā, Krievijā. Piecu gadu vecumā Daniils uzstājās ar kamerorķestri, savukārt pēc diviem gadiem ar simfonisko orķestri. 8 gadu vecumā Daniils Bulajevs sniedza savu pirmo solokoncertu. Uzstājies ar LNSO, Liepājas SO, Kremerata Baltica, Glasperlenspiel Sinfonietta, Makao SO, Philharmonia Orchestra u.c. orķestriem.

Daniils šobrīd mācās Leopolda Mocarta centrā Vācijā, profesora Petru Munteanu klasē un PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Nellijas Sarkisjanas klasē. Daniils ir piedalījies neskaitāmās meistarklasēs pie pasaulslaveniem mūziķiem. Piedalījies Starptautiskajā “Musica Mundi” festivālā 2013. gadā Beļģijā, kā arī Starptautiskajās Kronberga Akadēmijas vijolnieku meistarklasēs 2019. gadā.

Izcilais kontrabasists Grigorijs Kovaļevskis spēlējis Maskavas filharmonijas orķestrī un kamerorķestrī “Maskavas virtuozi”. Uzstājies ar tādiem leģendāriem māksliniekiem kā S. Rihters, M. Rastropovičs, J. Kisins, .. Pļetņevs, D. Macujevs u.c. Pirmatskaņojis daudzus Šostakoviča, Šnitkes un Gubaiduļinas skaņdarbus. Regulāri pasniedz meistarklases jaunajiem mūziķiem.

Davinspiro camerata ir Daniila Bulajeva izveidots stīgu kamerorķestris, kas apvieno talantīgākos latviešu jaunos māksliniekus, kas studē Latvijā un ārzemēs. Spēlējot kopā ar domubiedriem paša izveidotajā orķestrī, viņš izvēlējies repertuāru, kurā var parādīt savas solista kvalitātes un spēlēt ciešā sazobē ar orķestra mūziķiem. Daniila vijoles skanējums organiski saplūdīs ar pārējo instrumentu balsīm, jo pats Daniils darbosies kā atskaņojuma vadītājs. Tā ir priekšrocība, ko sniedz nepastarpināta sadarbība starp līderi un pārējiem orķestra mūziķiem.

Biletes : https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/four-seasons-gadalaiki-daniils-bulajevs-davinspiro-camerata-grigorijs-kovalevskis-387625/